Compagnie François Mauduit

Pierwszy skład zespołu założonego przez François Mauduit w 1999 roku początkowo składał się z amatorów.
W 2002 roku odbyło się pierwsze letnie tournée po wybrzeżu Normandii.
Podczas tournée w 2004 r. trupa składała się już głównie z profesjonalistów pochodzących z różnych międzynarodowych zespołów baletowych.

 

W 2006 roku zespół zmienił nazwę na Compagnie Chorégraphique François Mauduit i stał się zespołem w pełni profesjonalnym. Obecnie składa się z tancerzy
szkolonych w najlepszych szkołach (szkoła baletowa Opery Paryskiej, renomowane Konserwatoria francuskie) i międzynarodowych zespołach baletowych. Zespół wyznaczył sobie cel prezentowania przed publicznością zróżnicowanego repertuaru łączącego wielką tradycję klasyczną z najnowszymi kreacjami współczesnymi, aby przybliżyć taniec jak największej liczbie osób i tworzyć spektakle o najwyższych walorach technicznych i artystycznych.
François Mauduit jest absolwentem szkoły baletowej Opery Paryskiej, pasjonatem choreografii i tańca. Do dziś pozostaje pod silnym wpływem czasu spędzonego w Balecie Maurice'a Béjarta. Stanowi również ucieleśnienie projektu artystycznego tego zespołu i wykorzystuje swoją niewyczerpaną energię, talent i kreatywność, starając się sprostać wyzwaniu stworzenia we Francji zespołu tańca neoklasycznego.

 

Od września 2006 roku zespół dał ponad 50 000 przedstawień we Francji i za granicą. W sumie od momentu powstania Zespołu w różnych jego spektaklach wzięło udział ponad 250 000 widzów.

 

Eric Lucas

Prezes Koła przyjaciół Zespołu