Poprzednie edycje
IX edycjaVIII edycjaVII edycjaVI edycjaV edycjaIV edycjaIII edycjaII edycjaXI edycjaX edycjaI edycja

Prowadzący

KATARZYNA SANOCKA

Dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Od 2015 roku związana z Telewizją Polską, głównie z TVP Kultura, gdzie prowadzi programy kulturalne, m.in. Niedziela z…, Informacje Kulturalne, Słowobranie, a także wydarzenia muzyczne, m.in. Fryderyki – Gala Muzyki Poważnej, Koryfeusz Muzyki Polskiej, Młody Muzyk Roku, Młody Tancerz Roku. Absolwentka historii sztuki i zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Przez jedenaście lat była artystką baletu Opery Krakowskiej. Autorka wystawy „Przestrzeń Opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku” w Muzeum Narodowym w Krakowie. Współpracuje z Muzeum Narodowym w Krakowie, Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca oraz teatrami operowymi.

Czytaj więcej
Mniej

CONRADO MORENO

Czytaj więcej
Mniej

KONRAD MIELNIK

producent i publicysta muzyczny, Dyrektor Artystyczny Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia w Gdańsku – Radia Gdańsk S.A, pomysłodawca i dyrektor Gdańskiego Festiwalu Muzycznego. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Śliwińskiego. Ukończył również studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Laureat i obecnie także juror międzynarodowych konkursów radiowych m.in. Shanghai International Radio Music Festival, Deutsche Welle World Music Award .

Oprócz działalności radiowej, stałej współpracy z innymi mediami  oraz organizatorami najważniejszych wydarzeń artystycznych w kraju zajmuje się również animacją kultury w regionie za co uhonorowano go m.in. nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dwukrotnie Pomorską Nagrodą Artystyczną, nagrodą „ Splendor Gedanensis”, Medalem Mściwoja.

Czytaj więcej
Mniej