Poprzednie edycje
VII edycjaVI edycjaV edycjaIV edycjaIII edycjaII edycjaI edycja

Info

Międzynarodowy Festiwal Sopot Classic to muzyczna propozycja dla miłośników muzyki klasycznej oraz różnych form muzycznych obecnych na polskiej i międzynarodowej estradzie. Różnorodne programy, utalentowani artyści, kompozytorzy i wykonawcy młodego pokolenia, a także muzyczne oblicze kultury innych narodów – to wszystko wypełnia wydarzenia Festiwalu Sopot Classic.

 

Festiwal Sopot Classic powstał w 2011 roku z inicjatywy dyrekcji Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz władz Miasta Sopotu. Założeniem Festiwalu jest ukazanie i zaproponowanie odbiorcom kultury wysokiej spotkania z trendami wykonawczymi Polski i Europy. Melomani otrzymają w ofercie cztery zróżnicowane koncerty, które wzbogacą repertuar kulturalny Sopotu i Trójmiasta, a także staną się ciekawą propozycją dla turystów przybywających w okresie wakacji do Metropolii Trójmiejskiej.

 

Organizatorzy starają się przedstawić ofertę bogatą w różnorodne style muzyczne, niemniej spojone wysokim poziomem wykonawczym, doskonałym przygotowaniem oraz dbałością o szczegóły, zarówno artystycznej jak i organizacyjne. W programach koncertowych znajdą się utwory powstające na przestrzeni kilku wieków europejskiej kultury muzycznej.

 

Ponadto, celem Festiwalu jest zainteresowanie i stworzenie oferty kulturalnej osobom, które na co dzień nie są stałymi bywalcami koncertów filharmonicznych. Poprzez usytuowanie koncertów w miejscach znanych i ogólnodostępnych dla słuchaczy, organizatorzy mają nadzieję, że oferta programowa spotka się z dużym zainteresowaniem.

 


 

Festiwal Sopot Classic oprócz realizacji programu artystycznego, podtrzymywania międzynarodowego dziedzictwa kulturowego oraz celów edukacyjno-rozrywkowych – realizuje również zadania społeczne.

 

Projekt „Mała Polska w Nepalu”

Podczas koncertów piątej, jubileuszowej edycji Festiwalu słuchacze mieli okazję zapoznać się z założeniami projektu „Mała Polska w Nepalu” i wesprzeć tę inicjatywę dobrowolnymi datkami. Zebrane środki zostały spożytkowane na zakup materiałów budowlanych potrzebnych do odbudowania nepalskiej wsi Dumre, która została całkowicie zniszczona w kwietniowym trzęsieniu ziemi.

O tym w jaki sposób w sercu Nepalu powstaje „Mała Polska”, a nowe domy powstają przy pomocy Polaków, można przeczytać na stronie: http://malapolskawnepalu.org/

Zorganizowanie zbiórek publicznych było możliwe dzięki sopockiej Fundacji Mundus Cantat (http://munduscantat.pl/) , na co dzień zajmującej się promocją chóralistyki oraz organizacją Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat.

 

Wolontariusze

Jednym z zadań społecznych Festiwalu jest umożliwienie osobom w każdym wieku zdobycia doświadczenia przy organizacji i obsłudze Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Aktywizujemy wolontariuszy, szkolimy ich, angażujemy w festiwalowe prace i wspieramy referencjami.

Więcej informacji o programie dla wolontariuszy Energa Sopot Classic w zakładce „wolontariat”: http://sopotclassic.pl/wolontariat/

 

Sztuka Pomaga(nia)

„Sztuka Pomaga(nia)” jest inicjatywą skierowaną do firm, dzięki której mogą one zakupić bilety na festiwalowe koncerty dla swoich pracowników w specjalnej, promocyjnej cenie. W ramach akcji do każdego zakupionego przez firmę biletu organizatorzy Festiwalu przekazują bilet organizacji pożytku publicznego zrzeszającej wolontariuszy. Dzięki temu przedsięwzięciu pragniemy wyróżnić osoby, które na co dzień, nie oczekując nic w zamian, poświęcają swój czas i energię, by opiekować się potrzebującymi.

 

Inicjatywa „Sztuka Pomaga(nia)” jest adresowana do firm, które:

– chcą budować swoje działania CSR poprzez wspieranie i propagowanie idei wolontariatu;

– chcą w ciekawy sposób nagradzać i motywować swoich pracowników;

– szukają niebanalnego wydarzenia edukacyjno-rozrywkowego, wpisującego się w fundusz socjalny firmy.

Każdy jeden bilet, zakupiony przez firmę, to jeden bilet w ramach akcji „Sztuka Pomaga(nia)” przekazany wspieranej organizacji.

 

 

Pomagamy:

hospicjumdps_sopotlogo_Mała_Polaska_w_Nepalu KIWI_LOGO