Edycje festiwalu
IX edycjaVIII edycjaVII edycjaVI edycjaV edycjaIV edycjaIII edycjaII edycjaXII edycjaXI edycjaX edycjaI edycja

Program

03
sierpnia
2016
Koncert Inauguracyjny

Koncert Inauguracyjny

Opera Leśna, Sopot


20:00

Tegoroczny Koncert Inauguracyjny będzie prawdziwą ucztą dla miłośników gatunku opery. Sopocki amfiteatr rozjaśni bowiem wyjątkowa Gwiazda. Tego wieczoru najwybitniejsza polska sopranistka Aleksandra Kurzak wraz z Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod dyrekcją maestro Wojciecha Rajskiego, uwiodą swoich słuchaczy najpiękniejszymi ariami znanymi z dzieł Donizettiego, Pucciniego czy Bizeta. Diwa występuje na największych scenach operowych świata: w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Royal Opera House Covent Garden w Londynie, Teatro alla Scala w Mediolanie, wiedeńskich Theater an der Wien i Wiener Staatsoper czy Lyric Opera House w Chicago. Inauguracyjna Gala w Operze Leśnej to niepowtarzalna okazja, aby pozostając nad Bałtykiem zanurzyć się w świecie wielkiej muzyki – choć na jeden wieczór.

05
sierpnia
2016
Koncert Muzyki Filmowej

Koncert Muzyki Filmowej

Tarasy Pick&Roll, Sopot


20:00

Gość specjalny piątkowego Koncertu Muzyki Filmowej jest twórcą ze wszech miar cenionym i uznanym. Nagrywa płyty dla najważniejszych wytwórni muzycznych świata: Sony Classical, Decca czy Varèse Sarabande. Jan A.P. Kaczmarek, bo o nim mowa, to kompozytor muzyki do ponad 50 filmów pełnometrażowych i dokumentalnych oraz spektakli teatralnych. W 2005 r. za muzykę do filmu „Marzyciel” zdobył najbardziej pożądaną w świecie filmu statuetkę – Oscara. Utwory, które skomponował na potrzeby hollywoodzkich produkcji, zapewniły mu nominacje do nagrody BAFTA i Złotego Globu, a amerykańskie National Board of Review uhonorowało go tytułem najlepszego kompozytora. Koncert Muzyki Filmowej będzie zatem wyjątkową okazją zarówno do przeżywania na żywo kompozycji znanych dotychczas z najpiękniejszych hollywoodzkich produkcji, jak i szansą na bezpośredni kontakt z twórcą światowej klasy.

06
sierpnia
2016
Koncert Muzyki Barokowej

Koncert Muzyki Barokowej

Kościół św. Jerzego, Sopot


20:00

Koncert Muzyki Barokowej kierowany jest nie tylko do koneserów tego okresu, ale dla wszystkich odbiorców chętnych poszerzać swoje muzyczne horyzonty. Znamienity niemiecki zespół La Stagione Frankfurt, pod batutą wybitnego maestro Michaela Schneidera, przeniesie swoich słuchaczy w pełen tajemnic świat baroku. Ta niezwykła podróż pod hasłem „Zauber der Flöte” („Zaczarowany flet”) odkryje przed publicznością fascynujące sekrety dzieł powstałych bez mała 300 lat temu. Będzie to niepowtarzalna okazja nie tylko do wsłuchania się w unikalne dźwięki instrumentów typowych dla muzyki dawnej, ale przede wszystkim okazja, aby doświadczyć muzyki nieoczywistej i nieco zapomnianej.

08
sierpnia
2016
Koncert Finałowy

Koncert Finałowy

Kościół św. Jerzego, Sopot


21:00

„Cztery pory roku” to jedne z najsłynniejszych muzycznych tematów w historii muzyki – kilka pierwszych dźwięków pozwala bezbłędnie rozpoznać słyszaną kompozycję. Pod hasłem „Vivaldi contra Piazzolla” kryje się wyjątkowy koncert plenerowy, który szumiące morze i nagrzaną sierpniowym słońcem plażę, zmieni w scenę wyjątkowych muzycznych przeżyć. Publiczność będzie miała okazję skonfrontować ze sobą dwa cykle „Czterech Pór Roku” w rozumieniu pary wybitnych, a niezwykle odmiennych kompozytorów – Włocha Antonio Vivaldiego i argentyńskiego wirtuoza tanga Astora Piazzolli. Cykl argentyńskiego kompozytora jest o 250 lat młodszy niż dzieło włoskiego mistrza, a wprawne ucho dostrzeże w nim wiele analogii do kompozycji Vivaldiego.