Edycje festiwalu
IX edycjaVIII edycjaVII edycjaVI edycjaV edycjaIV edycjaIII edycjaII edycjaXII edycjaXI edycjaX edycjaI edycja

Program

02
sierpnia
2015
Koncert inauguracyjny<br />„George Gershwin – Amerykanin w Sopocie”

Koncert inauguracyjny
„George Gershwin – Amerykanin w Sopocie”

Opera Leśna, Sopot


20:00

Koncert inauguracyjny Festiwalu będzie wielkim świętem muzyki amerykańskiej pierwszej połowy XX wieku. Tego sierpniowego wieczoru w amfiteatrze Opery Leśnej wybrzmią znane i uwielbiane przez publiczność dzieła George’a Gershwina. Ta wielka muzyczna gala jest okazją, aby zobaczyć i usłyszeć amerykańskie gwiazdy operowe, które przyjadą nad Bałtyk na spotkanie z sopocką publicznością. Gośćmi specjalnymi będą sopranistka Laquita Mitchell oraz baryton Kenneth Overton. Wieczór uświetni także występ polskiego pianisty Adama Makowicza, który został włączony w poczet czterystu najbardziej zasłużonych Polaków w historii Stanów Zjednoczonych Ameryki.

05
sierpnia
2015
Koncert polskiej muzyki współczesnej

Koncert polskiej muzyki współczesnej

Sala koncertowa PFK Sopot, Opera Leśna


20:00

Drugi z koncertów Energa Sopot Classic kultywuje tradycję obecności muzyki polskiej na festiwalowych scenach. Od początku swego istnienia Festiwal wspiera i pobudza twórczość młodych kompozytorów, a także prezentuje osiągnięcia kompozytorów nowej muzyki polskiej. Nadchodząca edycja sprzęga się z finałem 3. Konkursu kompozytorskiego im. Krzysztofa Pendereckiego. Program drugiego festiwalowego koncertu obejmować będzie utwór tegorocznego laureata, który publiczność będzie miała okazję usłyszeć w zestawieniu z kompozycjami członków jury oraz patrona konkursu – Krzysztofa Pendereckiego.

07
sierpnia
2015
Flamenco na plaży

Flamenco na plaży

Kulturalna Plaża przy Teatrze na Plaży i Klubie Atelier


20:15

Koncert pt. „Flamenco na plaży” ponownie przenosi słuchaczy poza mury filharmonii i prezentuje klasykę wraz z jej ogromnym ładunkiem rozrywkowym. Tym razem organizatorzy zaprosili grupę flamenco z… Włoch. Liderem zespołu jest Livio Gianola – uznany w świecie wirtuoz gitary ośmiostrunowej. Podczas koncertu będzie można poczuć gorącą atmosferę muzyki hiszpańskiej w pełni – wraz z muzykami wystąpi tancerka flamenco. To wszystko w wyjątkowym miejscu – koncert odbędzie się 7 sierpnia w Zatoce Sztuki.

09
sierpnia
2015
Koncert finałowy

Koncert finałowy

Sala koncertowa PFK Sopot, Opera Leśna


20:00

Finał Festiwalu na scenie Sali koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot nastąpi 9 sierpnia. Sopoccy muzycy spotkają się ze zjawiskowym trębaczem – Reinholdem Friedrichem. Artysta znany jest z tego, że natychmiast absorbuje słuchaczy i wciąga ich w fascynujący i mało znany świat trąbki.